O pracowni

Mam przyjemność przedstawić działalność biura konstrukcyjnego

"MAWIBET" ROBERT WALEŃSKI, które jest kontynuacją działalności biura „WALEŃSKI I KOŚCIELNIAK INŻYNIEROWIE BUDOWNICTWA Sp. p.”

W 2019r biuro zostało przeniesione z Poznania do Szczecina. W Poznaniu pracowania projektowa funkcjonowała od 2007r, z połączenia doświadczeń wspólników firmy. Obecnie po zmianach biuro jest prowadzone jednoosobowo w ramach działalności gospodarczej. 

Biuro wykonuje projekty budowlane i wykonawcze obiektów budowlanych (obiekty handlowe, biurowe, przemysłowe, magazynowe, sportowe, mieszkaniowe, rolnicze i konstrukcje inżynierskie) oraz projekty warsztatowe.

Kładziemy nacisk na bezpieczną i bezawaryjną eksploatację zaprojektowanych obiektów nie zapominając o wymaganiach stawianych przez Inwestora. Specjalizujemy się w projektowaniu obiektów w konstrukcji żelbetowej monolitycznej i prefabrykowanej oraz konstrukcji sprężonej. Projektujemy oczywiście w każdej technologii jednak przedstawiona powyżej ma charakter dominujący.

W projektowanych obiektach przy rozwiązywaniu zagadnień konstrukcyjnych i technologicznych stosujemy rzadko spotykane rozwiązania np.: sprężanie elementów trójwarstwowych, uciąglanie belek sprężonych czy stosowanie rozwiązań betonów zespolonych o zmiennej sztywności i schemacie pracy elementów podczas wznoszenia obiektu budowlanego.

Prowadzimy również naszą działalność w zakresie:

  • doradztwa techniczno-budowlanego
  • opinii i ekspertyz budowlanych
  • oceny stanu technicznego budynków
  • przeglądów budowlanych obiektów 

Działalność pracowni ukierunkowana jest na współpracę z inwestorami, zakładami prefabrykacji, generalnymi wykonawcami oraz biurami projektów. 

Biuro Mawibet kontynuje rozwój działalności Spółki w zakresie projektowania, opinii i ekspertyz technicznych jako odpowiedz na rozwój prefabrykacji w Polsce i małą znajomość tego zagadnienia przez biura projektowe. Stare systemy prefabrykacji odeszły do lamusa, ale pozostały zasady projektowania wsparte współczesnymi możliwościami technicznymi produkcji elementów żelbetowych i sprężonych. Znajomość zasad i możliwości technicznych zapewnia pracowni możliwość sprawnego i profesjonalnego przygotowania dokumentacji konstrukcji prefabrykowanej. Ciągłe poszerzanie zakresu działalności i dostosowywanie się do zmieniających trendów w budownictwie sprawia, że nasze usługi stanowią atrakcyjną alternatywę na rynku budowlanym.